projektowanie ogrodów


 

Co składa się na projekt zagospodarowania zieleni?

Profesjonalny i dobrze wykonany projekt to wbrew pozorom nie 2-3 kartki z planem i szkicem. Kompletny projekt to kilkadziesiąt stron dokumentacji, która pozwoli na sprawne wykonanie ogrodu przez fachowców oraz podpowie przyszłemu użytkownikowi założenia jak i kiedy pielęgnować rośliny.

 

Projektowanie ogrodu można zakończyć na etapie koncepcji. Pozwala to znacznie obniżyć koszty projektu niestety bez odpowiedniej wiedzy nie da się przy jej pomocy prawidłowo zbudować ogrodu.

KONCEPCJA KOMPLETNY PROJEKT WYKONAWCZY
Zawiera: Zawiera:

- schemat funkcjonalny

- rzut ogólny (widok z góry) w postaci planu zagospodarowania terenu z wyszczególnieniem zieleni wysokiej, średniej i niskiej

- spis proponowanych roślin

- koncepcje ogrodu

* schemat funkcjonalny

* rzut ogólny (widok z góry) w postaci planu zagospodarowania terenu z wyszczególnieniem zieleni wysokiej, średniej i niskiej

- inwentaryzację dendrologiczną stanu istniejącego

- wymiarowanie + siatka do nasadzeń

- dwie wizualizacje 3D

- szczegółowy dobór roślin

- 5-letni program pielęgnacji roślin

- wycenę materiału roślinnego

 

Etapy projektowania:

Etap I:

Spotkanie na miejscu przyszłej inwestycji. Celem jest zdobycie jak największej liczby informacji niezbędnych do rozpoczęcia prac projektowych. Przydatny może być podkład geodezyjny działki.

Etap II:

Po podpisaniu umowy przechodzimy do tworzenia projektu koncepcyjnego ogrodu. Etap ten wymaga wizyt u klienta i współpracy z nim.

Etap III:

Tworzenie projektu wykonawczego.

 

Ceny w dużym stopniu zależą od złożoności projektu co uzgadnia się na pierwszym spotkaniu z klientem.

 

Przejdź do galerii

projekt ogrodu